"Każdy może znaleźć chorobę, chodzi o to aby znaleźć zdrowie." A. Still


Cel działania Centrum Rehabilitacji Holistycznej

Holistyczne podejście do zdrowia oznacza traktowanie organizmu, jako ściśle współpracującej ze sobą całości. Istnieją bardzo szczegółowe powiązania pomiędzy organizmem fizycznym (układy i narządy), a sposobem naszego myślenia, emocjami i tym, jak się odżywiamy. Długotrwały bądź nawracający ból, z którym zmaga się wielu pacjentów nie zawsze będzie musiał oznaczać, że mamy do czynienia z chorobą organiczną, zawsze jednak będzie to sygnał, że nasz organizm potrzebuje pomocy. Celem pracy terapeuty będzie jak najefektywniejsze poszukiwanie źródeł problemów pacjenta i wspieranie organizmu w procesie naturalnego leczenia. Ludzki organizm jest najbardziej złożonym mechanizmem, z jakim mamy do czynienia, a nieustanne zgłębianie funkcjonowania wzajemnych powiązań i zależności jest podstawą naszej pracy. Holistyczne podejście do zdrowia pacjenta zdecydowanie poprawi skuteczność działań na rzecz jego poprawy, a także wspomoże organizm w złożonym procesie autoterapii.


W ramach Centrum Rehabilitacji Holistycznej pracują dla Was:

Rehabilitacja/Terapia Manualna/Masaż:
Grzegorz Lemiesz pokaż więcej…

Kamil Iwańczyk pokaż więcej…

Natalia Kowalewska pokaż więcej…

Emilia Wiśniewska pokaż więcej…

Marcin Tarczyński pokaż więcej…


Opiekujemy się zawodnikami i zespołami różnych dyscyplin sportowych

Magda Wielki, kajakarka

Trenuję kajakarstwo od 6 lat. Jest to trudny i ciężki sport, który wymaga poświęcenia i wyrzeczeń. W tamtym roku miałam kontuzję barku. Przez co musiałam na pewnie czas zrezygnować z treningów. Dzięki pracy Grześka, Kamila, Natalii i Mateusza, po 3 miesiącach intensywnych ćwiczeń, wróciłam do treningów. I w 2017 roku na Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyłam srebrny medal w k2-500 m. Dzięki ich pomocy, ogromie pracy jaki włożyli w to żeby postawić mnie na nogi, dziękuję im z całego serca, oraz za super atmosferę która tam panuje i wsparcie z każdej

strony. Są to wspaniali ludzie na których zawsze można liczyć.

 

 

 

 Ewa Jaszczuk, pływaczka

Ewa Jaszczuk (MTP Kormoran Olsztyn i SMS Olsztyn) – mistrzyni Polski Juniorów na 400 i 800 m st. dowolnym, brązowa medalistka na 200 m st. dowolnym, wicemistrzyni Polski Juniorów w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych. Wielokrotna rekordzistka juniorów województwa warmińsko-mazurskiego na średnich i długich dystansach w stylu dowolnym. W składzie Kadry Narodowej Juniorów od 2016 roku.

Fizjoterapeuci Centrum Rehabilitacji Holistycznej Lemiesz i Specjaliści doskonale rozumieją potrzeby sportowca. Są bardzo zaangażowani i nawet po najcięższych treningach „stawiają na nogi”. Przy okazji dokładają swoją cegiełkę do sukcesu każdego sportowca, który ma okazję i przyjemność z nimi pracować. (Praca zwiększa efekty treningów i przyspiesza regenerację już po nich i dodaje dużą bombę do kolejnych)
Mam do nich pełne zaufanie!


Rafał Kot, Ultramaratonista

Z pomocy Centrum Rehabilitacji Holistycznej Lemiesz i Specjaliści korzystam już od blisko dwóch lat. Sport którym się zajmuję to najczęściej biegi ultra o charakterze górskim na ekstremalnie długich dystansach (powyżej 100-200 kilometrów). Przy takim obciążeniu organizmu – zarówno treningiem, jak i startami – nietrudno o urazy i różnego rodzaju kontuzje. Wyznaję jednak zasadę, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego dzięki odpowiednim ćwiczeniom i konsultacjom z ekspertami z Centrum, tylko raz dosięgnął mnie poważniejszy uraz, z którym szybko sobie poradziliśmy (przywodziciel, przyczep i torebka stawowa). Czy polecam współpracę z Centrum i czy jest ona w ogóle potrzebna? No cóż – człowiek to swego rodzaju maszyna i to niezwykle skomplikowana. I jak każda maszyna potrzebuje czasem serwisu lub naprawy – szczególnie w odniesieniu do osób mocno aktywnych sportowo. Dlatego jak najbardziej polecam i bardzo się cieszę, że zajmują się mną tak profesjonalnie przygotowani rehabilitanci.


PAULA PLICHTA
(gimnastyka sportowa, UKS SMS Olsztyn) złota i brązowa medalistka Pucharu Świata w finale skoku, srebrna medalistka Pucharu Świata w finale na równoważni, czterokrotna uczestniczka Mistrzostw Europy, pięciokrotna uczestniczka Mistrzostw Świata, podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski zdobyła łącznie 39 medali, a podczas Drużynowych Mistrzostw Polski 14 medali.
Grzegorz Lemiesz – najlepszy specjalista jakiego znam. W 2012 roku kiedy już nikt nie dawał mi nadziei na powrót do gimnastyki, na moje szczęście trafiłam na Grześka. Ból kręgosłupa szyjnego wracał jak boomerang, Grzesiek jednak nie poddawał się, a jego wiedza i upór wspólnymi siłami wyprowadziły mnie z kontuzji. Specjaliści z Centrum Rehabilitacji Holistycznej Lemiesz i Specjaliści pomagają mi zawsze w tych mniejszych i większych kontuzjach.
Polecam ten zespół specjalistów w stu procentach. Pełen profesjonalizm, wiedza i doświadczenie

 


Kasia Stocka

Tańcem zajmuję się od 6 roku życia. To wymagający sport pełen możliwych kontuzji i przeciążeń. Współpracę z Centrum Rehabilitacji Holistycznej rozpoczęłam kiedy zaczęłam wyjeżdżać do Rio de Janeiro na karnawał tańczyć jako główna solistka brazylijskich szkół samby. Pomogli moim nogom wytrzymać tempo samby, która jest dużym obciążeniem, a cały karnawał wymaga dobrego przygotowania. Dzięki całej ekipie mogę dalej kontynuować mój udział w paradzie i cieszyć się pasją, która towarzyszy mi przez całe życie.
Dziękuję Wam bardzo i polecam nie tylko profesjonalizm, ale też świetną atmosferę, która tam panuje :)

 


GABRIEL DAPIAGGI

„Soy Jugador de Beachvolley desde el ano 2000 y desde el 1996 de voleibol. Jugando alto rendimiento la lesiones son cas inevitables. Es as que me he lesionado varias veces. La ltima lesin ha sido una rotura del tendn de aquiles. Grzegorz me ha ayudado exitosamente en la recuperacin, tratando todo el cuerpo, ya que con una lesin grave se crean grandes problemas de balances que deben ser corregidos. Desde la primera sesin ha sido efectivo y he notado grandes mejoras. Trato muy amable y gran profesionalidad. Altamente recomendable! Sin dudas que volver a su consultorio por cualquier problema fsico que necesite corregir.

Saludos
Beste Grüße


MarkuszewskiMARCIN MARKUSZEWSKI
IV miejsce w Mistrzostwach Polski (superliga) – 2008, 2012
III miejsce (brązowy medal MP) – 2009, 2011
II miejsce (srebrny medal MP) – 2010
finalista Challenge Cup – 2010


Paweł Dąbrowski
PAWEŁ DĄBROWSKI
Zawodnik klubu Arka Gdynia.
Reprezentant Polski Rugby 15 osobowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Radosław Glonek
RADOSŁAW GLONEK
Polski florecista, mistrz i dwukrotny wicemistrz Europy w drużynie.
Na Mistrzostwach Świata 2008 zdobył brązowy medal w turnieju drużynowym.
Indywidualny Mistrz Polski Seniorów w 2008 i 2009 roku
Trzykrotny zwycięzca zawodów o Puchar Świata (Espinho 2008, La Coruna 2009, Tokio 2009)
Jedenaście zwycięstw w Pucharze Polski Seniorów
Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2008/2009
Srebrny medal na Uniwersjadzie Izmir 2005

 

 

 

 


  • Finały Klubowych Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Plażowej czyli EBT FINALS 2018 w Starych Jabłonkach. W dniach od 31.05-3.06. 2018 W starych Jabłonkach odbyły się Finały Klubowych Mistrzostw Europy w Piłce Plażowej. Nasi Fizjoterapeuci w składzie Natalia Kowalewska, Kamil Iwańczyk oraz Grzegorz Lemiesz, dbali o bezpieczeństwo zawodników z różnych klubów Europejskich.

  • Współpraca z Polskim Związkiem Rugby. Nasza współpraca z Polskim Związkiem Rugby trwa od roku 2013 do chwili obecnej. Nasi Fizjoterapeuci wchodzą w skład sztabu medycznego Reprezentacji XV oraz VII osobowych m.in. podczas Pucharu Europy,gdzie mecz rozgrywane są z drużynami Czech, Słowacji, Holandii, Belgii, Niemiec i Szwajcarii. Byli także obecni podczas przygotowań do sezonu na zgrupowaniach w RPA i Sri Lance.
  • Zawody Crossfit Games w Rynie 2018. W dniach 6.08-8.08.2018 r. odbyły się Zawody Crossfit w Rynie, na których Grzegorz Lemiesz i Marcin Tarczyński rehabilitowali zawodników Crossfit z całej Polski.

  • Mistrzostw Świata Piłki Siatkowej z 2013. W dniach 1.07-7.07.2013 r. w Starych Jabłonkach odbyły się Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej, w skład Fizjoterapeutyczny opiekujących się zawodnikami wchodził Grzegorz Lemiesz.

  • Puchar Świata w Piłce Plażowej 2014.  W dniach 20-24.08 2014 r. w Starych Jabłonkach, odbył się Turniej Beach Volleyball World Tour Grand Slam, w których Kamil Iwańczyk oraz Grzegorz Lemiesz byli częścią zespołu medycznego.


Do góry