"Każdy może znaleźć chorobę, chodzi o to aby znaleźć zdrowie." A. Still


Cel działania Centrum Rehabilitacji Holistycznej

Holistyczne podejście do zdrowia oznacza traktowanie organizmu, jako ściśle współpracującej ze sobą całości. Istnieją bardzo szczegółowe powiązania pomiędzy organizmem fizycznym (układy i narządy), a sposobem naszego myślenia, emocjami i tym, jak się odżywiamy. Długotrwały bądź nawracający ból, z którym zmaga się wielu pacjentów nie zawsze będzie musiał oznaczać, że mamy do czynienia z chorobą organiczną, zawsze jednak będzie to sygnał, że nasz organizm potrzebuje pomocy. Celem pracy terapeuty będzie jak najefektywniejsze poszukiwanie źródeł problemów pacjenta i wspieranie organizmu w procesie naturalnego leczenia. Ludzki organizm jest najbardziej złożonym mechanizmem, z jakim mamy do czynienia, a nieustanne zgłębianie funkcjonowania wzajemnych powiązań i zależności jest podstawą naszej pracy. Holistyczne podejście do zdrowia pacjenta zdecydowanie poprawi skuteczność działań na rzecz jego poprawy, a także wspomoże organizm w złożonym procesie autoterapii.


W ramach Centrum Rehabilitacji Holistycznej pracują dla Was:

Rehabilitacja/Terapia Manualna/Masaż:
Grzegorz Lemiesz pokaż więcej…

Kamil Iwańczyk pokaż więcej…

Emilia Wiśniewska pokaż więcej…

Marcin Tarczyński pokaż więcej…

Magdalena Fiertek pokaż więcej…


Opiekujemy się zawodnikami i zespołami różnych dyscyplin sportowych


Bronisław Olenkowicz – zawodnik Crossfit

Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Moim zdaniem każdy świadomy sportowiec powinien systematycznie współpracować z fizjoterapeutą aby już w zalążku wyłapywać objawy, które ignorowane mogą doprowadzić do urazów czy kontuzji. Ja wybrałem fachowców z Centrum Rehabilitacji Holistycznej Lemiesz i Specjaliści z uwagi na ich niesamowitą wiedzę oraz zaangażowanie. Szczerze polecam 💪

2018 – JEDNO PODIUM I CROSSFIT REGIONALS
01.2018 The European Championship – 1 miejsce
04.2018 Athens Throwdown – 2 miejsce

2017 – 5 RAZY PODIUM I START W THE DUBAI FITNESS CHAMPIONSHIP
06.2017- Łódź Garage Games Rx – 1 miejsce
07.2017- Battle of Europe – 1 miejsce
07.2017 – log in lab Krotoszyn, team M+M- 1 miejsce
09.2017- Swiss Alpine Battle- Szwajcaria- 1 miejsce
09.2017- Aphrodite Games, Cypr, team 2+2- 3 miejsce
12.2017- The Dubai Fitness Championship – 16 miejsce, najlepszy z Polaków (druga co do wielkości impreza Crossfit na świecie)

2016 – 7 RAZY PODIUM
02.2016- Cross Baltic Challenge- kat Elite- 3 miejsce
04.2016- Łódź Garage Games- kat Elite- 1 miejsce
06.2016- I miejsce w klasyfikacji generalnej Łódź Garage Games w sezonie 2015/2016- kat Elite
08.2016- Mistrzostwa Polski Kettlebell Hardstyle- 1 miejsce
09.2016- AMAROK ESC- 3 miejsce
09.2016- Aphrodite Games, Cypr, team 3+1- 1 miejsce
12.2016- reebok cf Poznań Rodeo vol 6 – 1 miejsce


Paula Plichta –  gimnastyczka

(gimnastyka sportowa, UKS SMS Olsztyn) złota i brązowa medalistka Pucharu Świata w finale skoku, srebrna medalistka Pucharu Świata w finale na równoważni, czterokrotna uczestniczka Mistrzostw Europy, pięciokrotna uczestniczka Mistrzostw Świata, podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski zdobyła łącznie 39 medali, a podczas Drużynowych Mistrzostw Polski 14 medali.

Grzegorz Lemiesz – najlepszy specjalista jakiego znam. W 2012 roku kiedy już nikt nie dawał mi nadziei na powrót do gimnastyki, na moje szczęście trafiłam na Grześka. Ból kręgosłupa szyjnego wracał jak boomerang, Grzesiek jednak nie poddawał się, a jego wiedza i upór wspólnymi siłami wyprowadziły mnie z kontuzji. Specjaliści z Centrum Rehabilitacji Holistycznej Lemiesz i Specjaliści pomagają mi zawsze w tych mniejszych i większych kontuzjach.
Polecam ten zespół specjalistów w stu procentach. Pełen profesjonalizm, wiedza i doświadczenie


Rafał Kot – ultramaratończyk

Z pomocy Centrum Rehabilitacji Holistycznej Lemiesz i Specjaliści korzystam już od blisko dwóch lat. Sport którym się zajmuję to najczęściej biegi ultra o charakterze górskim na ekstremalnie długich dystansach (powyżej 100-200 kilometrów). Przy takim obciążeniu organizmu – zarówno treningiem, jak i startami – nietrudno o urazy i różnego rodzaju kontuzje. Wyznaję jednak zasadę, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego dzięki odpowiednim ćwiczeniom i konsultacjom z ekspertami z Centrum, tylko raz dosięgnął mnie poważniejszy uraz, z którym szybko sobie poradziliśmy (przywodziciel, przyczep i torebka stawowa). Czy polecam współpracę z Centrum i czy jest ona w ogóle potrzebna? No cóż – człowiek to swego rodzaju maszyna i to niezwykle skomplikowana. I jak każda maszyna potrzebuje czasem serwisu lub naprawy – szczególnie w odniesieniu do osób mocno aktywnych sportowo. Dlatego jak najbardziej polecam i bardzo się cieszę, że zajmują się mną tak profesjonalnie przygotowani rehabilitanci.


Paweł Smolik – kulturysta

Nazywam się Paweł Smolik i uprawiam sporty siłowe od 1995r. Początkowo był to strongman, a od roku 2009r startuję w kulturystyce. Jestem mistrzem polski i finalistą mistrzostw europy i świata w kilku federacjach. Przeszedłem kilka ciężkich operacji i zabiegów m.in operacja kręgosłupa, rekonstrukcja ACL w obu kolanach, zabieg naderwanej klatki piersiowej i nadgarstka. Od roku 2015 współpracuję z Centrum Rehabilitacji Holistycznej Lemiesz i Specjaliści. Dzięki nim mogę dalej ciężko trenować i startować w zawodach w wieku 39 lat. Ponadto jest trenerem personalnym i wszystkich podopiecznych którzy mają jakieś schorzenia ruchowe czy kontuzje wysyłam do Centrum, mając pewność że zostaną „postawieni na nogi” i będą mogli cieszyć się sportem przez długie lata. Polecam wszystkim sportowcom i osobom trenującymi rekreacyjnie.


Kasia Stocka – tancerka samby brazyliskiej

Tańcem zajmuję się od 6 roku życia. To wymagający sport pełen możliwych kontuzji i przeciążeń. Współpracę z Centrum Rehabilitacji Holistycznej rozpoczęłam kiedy zaczęłam wyjeżdżać do Rio de Janeiro na karnawał tańczyć jako główna solistka brazylijskich szkół samby. Pomogli moim nogom wytrzymać tempo samby, która jest dużym obciążeniem, a cały karnawał wymaga dobrego przygotowania. Dzięki całej ekipie mogę dalej kontynuować mój udział w paradzie i cieszyć się pasją, która towarzyszy mi przez całe życie.
Dziękuję Wam bardzo i polecam nie tylko profesjonalizm, ale też świetną atmosferę, która tam panuje :)Ewa Jaszczuk – pływaczka

Ewa Jaszczuk (MTP Kormoran Olsztyn i SMS Olsztyn) – mistrzyni Polski Juniorów na 400 i 800 m st. dowolnym, brązowa medalistka na 200 m st. dowolnym, wicemistrzyni Polski Juniorów w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych. Wielokrotna rekordzistka juniorów województwa warmińsko-mazurskiego na średnich i długich dystansach w stylu dowolnym. W składzie Kadry Narodowej Juniorów od 2016 roku.

Fizjoterapeuci Centrum Rehabilitacji Holistycznej Lemiesz i Specjaliści doskonale rozumieją potrzeby sportowca. Są bardzo zaangażowani i nawet po najcięższych treningach „stawiają na nogi”. Przy okazji dokładają swoją cegiełkę do sukcesu każdego sportowca, który ma okazję i przyjemność z nimi pracować. (Praca zwiększa efekty treningów i przyspiesza regenerację już po nich i dodaje dużą bombę do kolejnych)
Mam do nich pełne zaufanie!


Magda Wieliki – kajakarka

Trenuję kajakarstwo od 6 lat. Jest to trudny i ciężki sport, który wymaga poświęcenia i wyrzeczeń. W tamtym roku miałam kontuzję barku. Przez co musiałam na pewnie czas zrezygnować z treningów. Dzięki pracy Grześka, Kamila, Natalii i Mateusza, po 3 miesiącach intensywnych ćwiczeń, wróciłam do treningów. I w 2017 roku na Mistrzostwach Polski Juniorów zdobyłam srebrny medal w k2-500 m. Dzięki ich pomocy, ogromie pracy jaki włożyli w to żeby postawić mnie na nogi, dziękuję im z całego serca, oraz za super atmosferę która tam panuje i wsparcie z każdej strony. Są to wspaniali ludzie na których zawsze można liczyć.


Grzegorz Buczek – rugbista

Z Grzegorzem Lemieszem znam się od ponad 10-ciu lat. Rehabilitowałem się pod jego okiem za czasów gdy jeszcze był studentem. Napisał nawet pracę na przykładzie mojego urazu mięśnia dwugłowego. Wyprowadził mnie z nieskończonej ilości urazów jakich doznałem przez 17 lat gry w rugby. Wielkie podziękowanie i ukłony dla centrum rehabilitacji holistycznej Lemiesz i specjaliści. Dziękuje Ci Grzesiu za wszystko bo dzięki Tobie mogę dalej grać i trenować :) .

Grzegorz jest wychowankiem Rugby Team Olsztyn. Do Lechii trafił zimą 2010r. Kapitan RC Lechii Gdańsk.

Sukcesy:

 • 3 x Mistrz Polski – Ekstraliga rugby 2011/2012 2012/2013 2013/2014
 • 2 x Wicemistrz Polski – Ekstraliga rugby 2009/2010 2015/2016
 • 4 x Brązowy medal MP – Ekstraliga rugby 2010/2011 2014/2015
 • Zdobywca Pucharu Polski – Gdańsk 2013
 • 6 x Mistrz Polski w rugby 7 2010-2016
 • 1x wicemistrz Polski rugby 7 2017 r

Gabriel Dapiaggi – siatkarz

„Soy Jugador de Beachvolley desde el ano 2000 y desde el 1996 de voleibol. Jugando alto rendimiento la lesiones son cas inevitables. Es as que me he lesionado varias veces. La ltima lesin ha sido una rotura del tendn de aquiles. Grzegorz me ha ayudado exitosamente en la recuperacin, tratando todo el cuerpo, ya que con una lesin grave se crean grandes problemas de balances que deben ser corregidos. Desde la primera sesin ha sido efectivo y he notado grandes mejoras. Trato muy amable y gran profesionalidad. Altamente recomendable! Sin dudas que volver a su consultorio por cualquier problema fsico que necesite corregir.

Saludos
Beste Grüße


Paweł Dąbrowski – rugbista

Paweł Dąbrowski ur.1981 Zawodnik Dębica Lincer Pruszcz Gdański, AZS AWF Gdańsk, Lille Metropole Rugby, Arka Gdynia. Największe sukcesy: 3 złote, 4 srebrne i 5 brązowych medali mistrzostw Polski. Dwa Puchary Polski i jeden klubowy Europy. Dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata juniorów w rugby, a także Reprezentant Polski Seniorów.

Swojej przygody z rugby nie byłbym w stanie kontynuować gdyby nie fachowa współpraca z fantastycznym zespołem z Centrum Rehabilitacji Holistycznej Lemiesz i specjaliści. To dzięki nim udawało mi się podnieść i wrócić po kontuzji na boisko jeszcze silniejszym. Zdecydowanie polecam!!!!


MarkuszewskiMarcin Markuszewski – zawodnik piłki ręcznej 

IV miejsce w Mistrzostwach Polski (superliga) – 2008, 2012
III miejsce (brązowy medal MP) – 2009, 2011
II miejsce (srebrny medal MP) – 2010
finalista Challenge Cup – 2010


Radosław Glonek
Radosław Glonek – florecista

Polski florecista, mistrz i dwukrotny wicemistrz Europy w drużynie.
Na Mistrzostwach Świata 2008 zdobył brązowy medal w turnieju drużynowym.
Indywidualny Mistrz Polski Seniorów w 2008 i 2009 roku
Trzykrotny zwycięzca zawodów o Puchar Świata (Espinho 2008, La Coruna 2009, Tokio 2009)
Jedenaście zwycięstw w Pucharze Polski Seniorów
Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2008/2009
Srebrny medal na Uniwersjadzie Izmir 2005


BiedulskiCzarek Biedulski – (zespół Korzuh)

Szczerze polecam i ogromnie dziękuje Centrum za udzieloną mi pomoc. Niespotykana fachowość, empatia i doświadczenie to naturalne atrybuty dzięki, którym nie raz wyciągnęli mnie z męczarni cielesnych. Ogromna wiedza i znajomość fizjologii sprawiają, że są absolutnym topem w zakresie fizjoterapii. Szanuje, polecam i kibicuje dalszej karierze ;-)


 • BEACH HANDBALL EURO 2019: Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Plażowej w Starych Jabłonkach. W dniach 27-30.06.2019 oraz 02-07.07.2019 odbyły się  Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Plażowej, na których Nasi specjaliści w składzie: Grzegorz Lemiesz, Kamil Iwańczyk, Julitta Czajkowska oraz Krzysztof Buk trzymali piecze nad zawodnikami.


 • Zawody Crossfit Medieval Games w Rynie 2019. W dniach 5.04-7.04.2019r. odbyły się Zawody Crossfit w Rynie, na których Grzegorz Lemiesz, Kamil Iwańczyk, Olga Wieczorek oraz Krzysztof Buk rehabilitowali zawodników Crossfit z całej Polski.


 • Podziękowania dla Centrum Rehabilitacji Holistycznej Lemiesz i Specjaliści od RC Lechia Gdańsk za owocną współpracę w roku 2018.


 • Finały Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej PGNIG SUMMER SUPERLIGA 2018 w Starych Jabłonkach. W dniach 04-05.08.2018 w Starych Jabłonkach odbyły się Finały Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Sportowcami opiekowali się: Grzegorz Lemiesz i Krzysztof Buk.


 • Finały Klubowych Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Plażowej czyli EBT FINALS 2018 w Starych Jabłonkach. W dniach od 31.05-3.06. 2018 W starych Jabłonkach odbyły się Finały Klubowych Mistrzostw Europy w Piłce Plażowej. Nasi Fizjoterapeuci w składzie Natalia Kowalewska, Kamil Iwańczyk oraz Grzegorz Lemiesz, dbali o bezpieczeństwo zawodników z różnych klubów Europejskich.


 • Współpraca z Polskim Związkiem Rugby. Nasza współpraca z Polskim Związkiem Rugby trwa od roku 2013 do chwili obecnej. Nasi Fizjoterapeuci wchodzą w skład sztabu medycznego Reprezentacji XV oraz VII osobowych m.in. podczas Pucharu Europy,gdzie mecz rozgrywane są z drużynami Czech, Słowacji, Holandii, Belgii, Niemiec i Szwajcarii. Byli także obecni podczas przygotowań do sezonu na zgrupowaniach w RPA i Sri Lance.


 • Zawody Crossfit Games w Rynie 2018. W dniach 6.08-8.08.2018 r. odbyły się Zawody Crossfit w Rynie, na których Grzegorz Lemiesz i Marcin Tarczyński rehabilitowali zawodników Crossfit z całej Polski.


 • FIVB BEACH VOLLEYBALL WORLD TOUR – SK BANK MAZURY Grand Slam 2014 – Puchar Świata w Piłce Plażowej 2014.  W dniach 20-24.08 2014 r. w Starych Jabłonkach, odbył się Turniej Beach Volleyball World Tour Grand Slam, w których Kamil Iwańczyk oraz Grzegorz Lemiesz byli częścią zespołu medycznego.


 • Mistrzostw Świata Piłki Siatkowej z 2013. W dniach 1.07-7.07.2013 r. w Starych Jabłonkach odbyły się Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej, w skład Fizjoterapeutyczny opiekujących się zawodnikami wchodził Grzegorz Lemiesz.Do góry