Skip to content

REHABILITACJA SPORTOWA

Naszym celem jest nie tylko skuteczna i szybka pomoc sportowcom w kontuzjach, ale również spowodowanie, że po kontuzji staną się lepszymi i mniej podatnymi na kontuzje atletami. Uraz może stać się okazją do rozwoju, jeśli do niego tak podejdziemy.

Rehabilitacja sportowa w Reharmonii

  1. Oparta jest o najnowsze badania naukowe oraz bogate doświadczenie naszych specjalistów.
  2. Jest dopasowana indywidualnie do potrzeb, poziomu zaawansowania i oczekiwań sportowca.
  3. Jej celem jest nie tylko wyprowadzenie sportowca z kontuzji, ale także zapobieżenie możliwych kontuzji w przyszłości.
  4. Nie skupia się jedynie na urazie, ale także na rozwoju motorycznym zawodnika w trakcie jej trwania oraz jego gotowości mentalnej.
  5. W skład rehabilitacji sportowej może wchodzić: trening rehabilitacyjny, terapia manualna, trening motoryczny, fizykoterapia, zajęcia z psychologiem.

Jak często?

Czasami wystarczy jedna konsultacja. W niektórych przypadkach spotykamy się 2 razy dziennie, co tydzień czy raz na 1-2 miesiące. Fizjoterapia jest indywidualnie dobierana do potrzeb i możliwości.

Doświadczenie

Ułamki sekund, centymetry. To detale decydują o tym kto stanie na podium, a kto będzie musiał uznać wyższość innych. Tak samo jak w sporcie, tak w rehabilitacji – to czasem szczegóły powodują, że ktoś wraca szybko do pełnej sprawności, a ktoś zmaga się kontuzją miesiącami. Dlatego jesteśmy detalistami. Zwracamy uwagę na szczegóły, ale tylko te, które mają faktyczne znaczenie w procesie zdrowienia i poprawy wydajności sportowej.

Od 2013 roku zaufało nam tysiące sportowców rywalizujących na każdym poziomie – od sportu amatorskiego po profesjonalny. Rehabilitowaliśmy, trenowaliśmy i układaliśmy programy zapobiegania kontuzjom dla zawodników wielu dyscyplin takich jak – piłka nożna, rugby, siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, MMA, boks, lekkoatletyka, gimnastyka, crossfit czy biegi górskie. Współpracowaliśmy z klubami sportowymi i Reprezentacjami Polski Rugby i Taekwondo. Te doświadczenia łączymy z najaktualniejszą wiedzą z rehabilitacji sportowej i przygotowania motorycznego, by pomagać skutecznie sportowcom w Reharmonii.

OPINIE SPORTOWCÓW